Festiwal Gaude Cantem

Lista uczestniczących chórów w konkursie

2008-10-02

Rada Artystyczna IV Międzynarodowego Konkursu Chórów "Gaude Cantem" im. Kazimierza Fobera, pod przewodnictwem profesora Czesława Freunda (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach), po zapoznaniu się z kartami zgłoszenia i nagraniami na CD, zakwalifikowała do konkursu następujące chóry:

 

Kategoria A - chóry dziecięce (młodzieżowe)

  • Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu Zdroju, Jastrzębie Zdrój, Polska
  • Młodzieżowy Chór Bel Canto, Racibórz, Polska
  • Chór II LO im. M. Kopernika, Mielec, Polska
  • Riga 6th Secondary School's Choir "MIRKLIS", Ryga, Łotwa
  • Chór dziecięcy TRALLALA, Czeski Cieszyn, Czechy

Kategoria C - chóry akademickie

  • Kolozsvári BBTE Kamarakórus (chór mieszany), Kolozsvár - Cluj Napoca, Rumunia
  • Kolozsvári BBTE Kamarakórus (chór żeński), Kolozsvár - Cluj Napoca, Rumunia

Kategoria D - chóry kameralne

  • Camerata DDM Třinec, Třinec, Czechy
  • Animato, Pawłowice, Polska
  • Zespół Rodzinny "AKORD", Gostyń, Polska
  • Kwartet wokalny Vox Animum, Rybnik, Polska

Kategoria E - chóry mieszane

  • Žilinský Miešaný Zbor, Žilina, Słowacja
  • Chór Kameralny Dysonans, Poznań, Polska
  • Chór Bielański, Bielany, Polska
  • Polski Chór Mieszany Collegium Canticorum, Czeski Cieszyn, Czechy
  • Canticum Novum, Czeski Cieszyn, Czechy
  • Echo, Bielsko-Biała, Polska
  • Hejnał Mazańcowice, Mazańcowice, Polska

Kategoria X - chóry nie biorace udziału w konkursie

  • Amici Del Malignani, Udine, Włochy
  • Zasolnica, Porąbka, Polska
  • Chór Ludowy "Osieczanie", Osiek, Polska
  • Wrzos, Głębowice, Polska

 

Dyrektor Rady Artystycznej Festiwalu - prof. Czesław Freund (Akademia Muzyczna - Katowice)
Dyrektor organizacyjny Festiwalu - Piotr Jakóbiec




Program IV Edycji Festiwalu GAUDE CANTEM 2008

2008-10-01

Lp.

Opis

Miejsce

Godzina

Sobota, 18 października 2008

1.

Uroczyste otwarcie festiwalu

Bielskie Centrum Kultury
Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 27

9.30 - 9.45

2.

Przesłuchania konkursowe

Bielskie Centrum Kultury
Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 27

9.45 - 14.15

3.

Koncerty popołudniowe

wg planu

od 16.00

Niedziela, 19 października 2008

4.

Msze święte z udziałem chórów

-

9.00 - 10.00

5.

Ogłoszenie wyników i koncert laureatów

Bielskie Centrum Kultury
Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 27

15.00 - 19.00

 

Harmonogram przesłuchań

Lp.

Chór

Miejscowość/Kraj

Rozśpiewanie sala/godzina

Godzina przesłuchania konkursowego

1.

Hejnał Mazańcowice

Mazańcowice / Polska

Nr 1 / 9.00-9.20

9.45 - 10.00

2.

Riga 6TH Secondary School's Choir "MIRKLIS"

Ryga / Łotwa

Nr 2 / 9.15-9.35

10.00 - 10.15

3.

Bielański

Bielany / Polska

Nr 1 / 9.30-9.50

10.15 - 10.30

4.

Chór II LO im. M. Kopernika

Mielec / Polska

Nr 2 / 9.45-10.05

10.30 - 10.45

5.

Zespół Rodzinny "AKORD"

Gostyń / Polska

Nr 1 / 10.00-10.20

10.45 - 11.00

6.

Animato

Pawłowice / Polska

Nr 2 / 10.15-10.35

11.00 - 11.15

7.

Chór Kameralny Dysonans

Poznań / Polska

Nr 1 / 10.30-10.50

11.15 - 11.30

8.

Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu Zdroju

Jastrzębie Zdrój / Polska

Nr 2 / 10.45-11.05

11.30 - 11.45

9.

Kwartet Wokalny Vox Animum

Rybnik / Polska

Nr 1 / 11.00-11.20

11.45 - 12.00

10.

Polski Chór Mieszany Collegium Canticorum

Czeski Cieszyn / Czechy

Nr 2 / 11.15-12.00-12.15

12.00-12.15

PRZERWA 12.15 - 13.00

11.

Bel Canto

Racibórz / Polska

Nr 1 / 12.15-12.35

13.00-13.15

12.

Camerata DDM Třinec

Třinec / Czechy

Nr 2 / 12.30-12.50

13.15 - 13.30

13.

Canticum Novum

Czeski Cieszyn / Czechy

Nr 1 / 12.45-13.05

13.30 - 13.45

14.

Chór dziecięcy TRALLALA

Czeski Cieszyn / Czechy

Nr 2 / 13.00-13.20

13.45 - 14.00

15.

Žilinský Miešaný Zbor

Žilina / Słowacja

Nr 1 / 13.15-13.35

14.00 - 14.15

 

Plan koncertów popołudniowych - 18 października 2008

CZANIEC gmina Porąbka
kościół p.w. Św. Bartłomieja
godz. 16.00

1. Chór "Potok" Parafialny (Czaniec / Polska)
2. "Zasolnica" - (Porąbka / Polska)
3. Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej - (Jastrzębie Zdrój / Polska)
4. "Animato" - (Pawłowice / Polska)


KOZY
Dom Kultury
godz. 16.00

1. "Camerata" DDM - (Trinec / Czechy)
2. Chór Ludowy "Osieczanie" - (Osiek / Polska)
3. Młodzieżowy Chór "Bel Canto" - (Racibórz / Polska)
4. Polski Chór Mieszany "Collegium Canticorum" - (Czeski Cieszyn / Czechy)


BIELSKO-BIAŁA Komorowice
kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela
godz. 16.00

1. Kwartet Wokalny "Vox Animum" - (Rybnik / Polska)
2. Žilinský Miešaný Zbor - (Žilina / Słowacja)
3. Chór Bielański - (Bielany / Polska)
4. Chór Mieszany "Echo" - (Bielsko-Biała / Polska)


MAZAŃCOWICE gmina Jasienica
kościół p.w. Św. Marii Magdaleny
godz. 16.00

1. "Amici Del Malignami" - (Udine / Włochy)
2. "Hejnał Mazańcowice" - (Mazańcowice / Polska)
3. "Cantica" - (Bystra / Polska)
4. Chór Dziecięcy "Trallala" - (Czeski Cieszyn / Czechy)


WILKOWICE
kościół p.w. Św. Michała Archanioła
godz. 16.30

1. "Canticum Novum" - (Czeski Cieszyn / Czechy)
2. "Wrzos" - Głębowice / Polska)
3. Zespół Rodzinny "Akord" - (Gostyń / Polska)


WADOWICE
Bazylika Ofiarowania NMP
godz. 19.00

1. Riga 6th Secondary School's Choir "MIRKLIS" - (Ryga / Łotwa)
2. Chór II LO im. M. Kopernika - (Mielec / Polska)
3. Chór Kameralny "Dysonans" - (Poznań / Polska)

 




Gaude Cantem © 2007-2018, wszelkie prawa zastrzeżone